Test our new Web App

Testimonies

Durrës (7 km E from epicenter)
Very scared

Durrës (8 km E from epicenter)
😭😭😭😭🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Durrës (8 km E from epicenter)
Mu duk me shume se 4 😱

Durrës (8 km E from epicenter)
Era forte

Durrës (8 km E from epicenter)
Its was medium earthquake

Durrës (8 km E from epicenter)
E ndjeva

Durrës (8 km E from epicenter)
Shum frik ca bohet kshu 🙏

Durrës (8 km E from epicenter)
U ndje

Durrës (8 km E from epicenter)
4.36 dhe ka ren epiqendra mu ne vollga te kallmi

Durrës (8 km E from epicenter)
Yyhyy ska mo

Durrës (8 km E from epicenter)
Shaking

Durrës (8 km E from epicenter)
Strong jolt, then slight shaking.

Durrës (8 km E from epicenter)
Strong jolt, then slight shaking.

Durrës (8 km E from epicenter)
Goxha i fort

Durres (8 km E from epicenter)
It was short, 1 or 2 s.

Durrës (8 km E from epicenter)
Very short

Durrës (8 km E from epicenter)
Mild shaking.

Durrës (8 km E from epicenter)
I gjate. Long quake

Durrës (8 km E from epicenter)
It was strong but short

Durrës (9 km NE from epicenter)
It was a little bit strong

Durrës (9 km E from epicenter)
Prap nuk po na len rehat ..🤦‍♀️🤦‍♀️

Durres (9 km E from epicenter)
Forte

Durres (9 km E from epicenter)
Dua nje babi te mire per qef

Durres (9 km E from epicenter)
I felt 2 shakes

Durres (9 km E from epicenter)
U ndje ne durres shum po nuk zgjati , Zoti na ruajt

Durres (9 km E from epicenter)
u tund makina fort edhe ne qe ishim ne kemb.

Durres (9 km E from epicenter)
Ça të bësh un rash në shesh u vrava tek duart pak termet 4.30

Durres (9 km E from epicenter)
U ndje

Durres (9 km E from epicenter)
I was in the second floor of a house at the moment. It lasted just a few seconds but I think it was powerful.

Durres (9 km E from epicenter)
Ne durres ra o kar

Durres (9 km E from epicenter)
Pak i forte

Durres (9 km E from epicenter)
Zot mbaje doren ti nuk po rrim dot te qet vec se me frik se mos te bi me i madh

Durres (9 km E from epicenter)
So scary!!

Durres (9 km E from epicenter)
🙄🙄🙄🙄🙄🙄

Durres (9 km E from epicenter)
It was really strong

Durres (9 km E from epicenter)
O zot mbaje doren🙏🏻😔

Durres (9 km E from epicenter)
As se kam ndje

Durres (9 km E from epicenter)
Waa

Durres (9 km E from epicenter)
I ka qr

Durres (9 km E from epicenter)
Isha i ulur u ndie shume ne plazh

Durres (9 km E from epicenter)
Strong single shake

Durres (9 km E from epicenter)
i forttt

Durres (9 km E from epicenter)
Nuk ishte termet, hoqa breket dhe me ran bolet ne toke

Durres (9 km E from epicenter)
u ndje paksishum

Durrës (9 km E from epicenter)
Na shkundi nga karriget...zot mbaje doren

Durrës (9 km E from epicenter)
U ndje

Durrës (9 km E from epicenter)
U ndje ne durres

Durrës (9 km E from epicenter)
Na shkundi prap. Ca bohet kshu mer jahu

Durrës (9 km E from epicenter)
E shkundi

Durrës (9 km E from epicenter)
U ndje shume Durres

Durrës (9 km E from epicenter)
😐😏

Durrës (9 km E from epicenter)
U ndje mir ky

Durrës (9 km E from epicenter)
O ZOT ve doren e pushoje token.

Durrës (9 km E from epicenter)
U tund

Durrës (9 km E from epicenter)
Oh no

Durrës (9 km E from epicenter)
Shume u ndje... Po ca te bejme? Kemi fituar imunitet tani e spo na bejne edhe aq pershtypje.

Durrës (9 km E from epicenter)
Not fun y anymore.

Durrës (9 km E from epicenter)
e ndiem shum

Durrës (9 km E from epicenter)
Just fell an earthquake. Felt it in Durres close to the train station.

Durrës (9 km E from epicenter)
I felt it. 😔

Durrës (9 km E from epicenter)
Pak

Durrës (11 km E from epicenter)
U ndje ne Durrës

Durrës (11 km E from epicenter)
U be termeti si i shtepise

(11 km N from epicenter)
Stavo parlando con mia nonna è uscita fuori subito

Durrës (11 km E from epicenter)
u ndje pak

Durrës (11 km E from epicenter)
A bit strong but lasted only 2-3seconds 🙏

Durrës (12 km E from epicenter)
Se ndieva fr fatmirsisht 😨

Durrës (12 km E from epicenter)
Epic bruh moment

Durrës (13 km E from epicenter)
Me luajti krevatiiiii

Rrashbull (13 km E from epicenter)
Kam shuuum frik😓😓

Rrashbull (13 km E from epicenter)
Strong

Rrashbull (13 km E from epicenter)
U ndje😥😥 ishte pak i fort

Durrës (14 km E from epicenter)
I felt it.

Durres (14 km E from epicenter)
i forte

Golem (16 km E from epicenter)
Sna lan rehat

Xhafzotaj (16 km E from epicenter)
U ndjeeeee

Golem (16 km SE from epicenter)
sudden strong jolt, but it didn't last very long

Katund I Ri (17 km NE from epicenter)
Ho sentito

Xhafzotaj (17 km E from epicenter)
Se ndieva fare...

Xhafzotaj (17 km E from epicenter)
me duket sikur leviz gjate gjith kohes toka 😭

Golem (17 km SE from epicenter)
U ndje shume pak

Xhafzotaj (17 km E from epicenter)
O zot ncncnccnnc

Golem (17 km SE from epicenter)
Non molto forte

Sukth (17 km E from epicenter)
Me shume kishte zhurme sesa tronditje😅

Golem (17 km SE from epicenter)
Prape ... spo na le ta fusim koken brenda

Sukth (17 km E from epicenter)
U ndje, por nuk zgjati shumë.

Sukth (17 km E from epicenter)
E shkurter por mjafton qe tna tmerroje

Golem (17 km SE from epicenter)
Strong one ! But very short

Sukth (18 km E from epicenter)
Shume i forte

Shijak (18 km E from epicenter)
Era forte

Maminas (21 km E from epicenter)
U ndje 😔

Maminas (21 km E from epicenter)
E degjova zot mba doren

Maminas (22 km E from epicenter)
I frikshem

Synej (22 km SE from epicenter)
Muka u degjua ne kavaje

Kavajë (23 km SE from epicenter)
Pak i degjua

Sukth (23 km NE from epicenter)
U ndjee

Kavajë (23 km SE from epicenter)
Did not feel it

Manëz (24 km NE from epicenter)
Gjithsesi te gjith keta te mare sebashku nuk jane aq shkaterrues saç eshte JOQ per shqiperine

Manëz (24 km NE from epicenter)
O ev hajde ikim ke eli se termet

Vorë (27 km E from epicenter)
Yes felt

Pezë (28 km E from epicenter)
😑

Luz I Vogël (29 km SE from epicenter)
Shume i fort

Pezë (31 km E from epicenter)
Ufffffffff

Bërxullë (33 km E from epicenter)
Termet

Vaqarr (33 km E from epicenter)
It was a quite a lot but it lasted very short

Kashar (34 km E from epicenter)
Didnt felt

Kashar (34 km E from epicenter)
Strong shake

Kamëz (35 km E from epicenter)
Termet

Tiranë (35 km E from epicenter)
Ooooh zooooot

Kashar (35 km E from epicenter)
U ndiee😓

Kashar (35 km E from epicenter)
I lehte

Tiranë (35 km E from epicenter)
U ni cik n kominat

Fushë Krujë (35 km NE from epicenter)
ore cpo bohet kshu...spo e kuptojm CPO ndodh...u bome me fiksime termet mjes drek dark

Kashar (35 km E from epicenter)
Again was not so strong.

Kashar (35 km E from epicenter)
Ne katin e 5 ne tirane nuk u ndje gje

Kashar (35 km E from epicenter)
Nuk u ndje

Tiranë (35 km E from epicenter)
When will this nightmare end

Tiranë (35 km E from epicenter)
I felt an earthquake

Tiranë (35 km E from epicenter)
u ndje 😣😣

Tiranë (35 km E from epicenter)
u ndjeee

Tiranë (35 km E from epicenter)
O ti @shqiperiasot.info paske qene nje gomar me brire. Mblidhni mendjen o njerez se situata po qetesohet. Toka lekundet 2 sekonda. Nuk po bien pallatet qe jane gjys te rrezuara tashme. Jetojeni jeten se jua ka fal Zoti! Boll jetuat me frike. Behuni te forte per femijet dhe me te dobetit! Zoti ju bekofte!

Kashar (36 km E from epicenter)
Na kan tmeru 🥺

Tiranë (36 km E from epicenter)
Po u ndje

Kamëz (36 km E from epicenter)
Ktu su ndje

Tiranë (36 km E from epicenter)
Poo e ndjeva , zgjati shume pak

Tiranë (36 km E from epicenter)
U degjua mire!

Tiranë (36 km E from epicenter)
🙏🇦🇱

Tiranë (36 km E from epicenter)
U ndje

Tiranë (36 km E from epicenter)
JU RUJT ZOTI 🙏🏼

Tiranë (36 km E from epicenter)
Jo

Tiranë (36 km E from epicenter)
Ishte shum i fort 😊😊

Tiranë (36 km E from epicenter)
Isha ne ps4 ne underground u ndie por nuk zgjati shum

Tiranë (36 km E from epicenter)
Nuk ndalen :(

Fushë Krujë (36 km NE from epicenter)
🤬🤬🤬

Tiranë (37 km E from epicenter)
A small one

Tiranë (37 km E from epicenter)
U ndje pak

Tiranë (37 km E from epicenter)
Pordhi Rezarti

Tiranë (37 km E from epicenter)
U ndje

Tiranë (38 km E from epicenter)
Ju pidhrobshat qe perhapni panik me lajme fake. Ju boft varri dyqan petllash kur tvidsni dhe ju dhjefshin qent jarebi! E njejta gje per ju moterqirat qe vidhni ndihmat e popullit. Amin

Tiranë (38 km E from epicenter)
Mir ne qe kemi hall jeten tone po ky rrota karit qe ka hall t marr followersa ne instagram? O zot 🤦‍♂️ ca mban ky dhé

Tiranë (38 km E from epicenter)
Ore mir ne qe kemi hall jeten si pr ne dhe per te afermit tane,po ky rrota karrit qe ka hall te marri followersa ne kto raste 🤦‍♂️,o zot ca mban ky dhé

Tiranë (38 km E from epicenter)
Ergys mos pjerdh ma

Tiranë (38 km E from epicenter)
Po ca behet m i qifsha deren

Tiranë (38 km E from epicenter)
U mesuam tani...si do ja bejm pa termetin them une😂

Tiranë (38 km E from epicenter)
Ne Durres dhe ne katet e larta ndihet. Ketej nga Tirana dhe ne katet e ulta as nuk i u degjua cicerima..... Mos merni kot!

Paskuqan (38 km E from epicenter)
Nuk u ndje

Tiranë (38 km E from epicenter)
Qr

Tiranë (39 km E from epicenter)
As qe u ndje fare n tiran

Farkë (39 km E from epicenter)
Duhet t'a luajmë lartë me termete u pa puna

Tiranë (39 km E from epicenter)
Njerez mundohuni me largu friken, ju lutem mos panikoni sepse paniku i te medhejve ndikon shum keq tek te vegjlit!!

Tiranë (39 km E from epicenter)
O ty ti qift qeni robt me gjith instagram qe perdor fatkeqsit me kriju like. Ju qe keni instagram ju litem bojini report faqes se ketij moterqirit!!

Tiranë (39 km E from epicenter)
Kam qen ne gjume turn i pare. Se kam ndier..

Tiranë (40 km E from epicenter)
No i didnt felt it

Tiranë (40 km E from epicenter)
U ndje pak

Tirana (40 km E from epicenter)
Lëkundje e Lehtë.

Tirana (40 km E from epicenter)
i leht

Tirana (40 km E from epicenter)
I felt it a bit the christmas tree shaked

Tirana (40 km E from epicenter)
Ne kat te 5 ne levizje nuk u ndje gje

Tirana (40 km E from epicenter)
Si shume po na grricin karin keto termet i qj,e morem vesh 1 here 2 here 50 here. Boll pra te qifsha ropt se paske qene pall kari

Tirana (40 km E from epicenter)
O Perendi mbaj doren

Tirana (40 km E from epicenter)
Cjane keto termete me thellesi 2KM. Pllakat jane 30KM thelle. Pse spo e diskuton asnjeri kete pjese? Cfare ka 2km thelle ne hamallaj???

Tirana (40 km E from epicenter)
Nessun effetto.

Tirana (40 km E from epicenter)
We’re about to die at Mondial Tirana goodbye 👋👋👋👋👋

Tirana (40 km E from epicenter)
Not felt

Tirana (40 km E from epicenter)
Nuk ishte termet o jo ishte pordha joanes

Tirana (40 km E from epicenter)
Creepy

Tirana (40 km E from epicenter)
u ndje pak

Tirana (40 km E from epicenter)
o vlla do mbarojn apo jo

Tiranë (40 km E from epicenter)
Spo mbaron ky makth

Tirana (40 km E from epicenter)
Tirana center, 3rd level apartment

Tiranë (40 km E from epicenter)
A ka mo?

Krujë (40 km NE from epicenter)
😐😐

Tiranë (40 km E from epicenter)
Nuk eshte ndjere

Tiranë (40 km E from epicenter)
🙏🏻

Tiranë (41 km E from epicenter)
Yes

Paskuqan (41 km E from epicenter)
Jan disa tipa injorant dhe te pa shkolluar qe vetem shajn ne cdo koment qe bejn ktu, se kuptoj arsyen pse shajn dhe cfar duan te tregojn me kte gje. O njeri nese nuk e di cfare do te thot fjala “termet” mos e shkarko fare kte aplikacion, nuk kemi nevoj te degjojm fjalorin tend te pasur me fjal te ndyra. Edukata e disa shqipetareve si gjithmon pertok, turp 😡

Tiranë (41 km E from epicenter)
Non ferma

Tiranë (41 km E from epicenter)
Felt it, aq sa te te ngrej nga vendi

Tiranë (41 km E from epicenter)
Nuk u ndje fare

Tiranë (41 km E from epicenter)
Nuk ndjem gje

Tiranë (41 km E from epicenter)
U ndje pak dhe ne Tirane

Tiranë (41 km E from epicenter)
Nuk u ndjeeeee

Tiranë (41 km E from epicenter)
Çka me JOQ ai pidhi robve, se tregojn tr verteten prandaj....

Tiranë (42 km E from epicenter)
CA O KJO M IA QINE ROBT TE VRIMA E VAGINES UËU

Tiranë (42 km E from epicenter)
Nuk e ndjeva

Tiranë (42 km E from epicenter)
Ktu ne Tirane nuk u ndje fare

Tiranë (43 km E from epicenter)
I felt it

Dajt (43 km E from epicenter)
Ky ndihej po nuk zgjati

Farkë (43 km E from epicenter)
U ndie

Gjocaj (45 km SE from epicenter)
E shkundi

(47 km SE from epicenter)
na nxirrni nga burgu peqinit se na zu termeti ktu ja qj

Libofshë (55 km S from epicenter)
i didn't fell it

Lezhë (57 km NE from epicenter)
Mos beni panik

(63 km E from epicenter)
Po normalizohet

Elbasan (65 km E from epicenter)
pooi

Elbasan (65 km E from epicenter)
O zot na ndihmo 🙏🙏🙏🙏😢

Elbasan (65 km E from epicenter)
U ndje 😔🙏

Elbasan (66 km E from epicenter)
U ndje goxha

Fier (67 km S from epicenter)
🙏

Fier (67 km S from epicenter)
Fucking hell

Labinot Fushë (70 km E from epicenter)
.

Bulqizë (77 km E from epicenter)
Nuk u dje

Librazhd (82 km E from epicenter)
Allah Allah

Shkodër (84 km N from epicenter)
Knej n Kanada nuk u dgju

Shkoder (84 km N from epicenter)
O të qifsha tërmetin po ca bohet kshu at qi

Berat (86 km SE from epicenter)
Very short jolt

Hotolisht (92 km E from epicenter)
Termet

Hotolisht (92 km E from epicenter)
rama ik😂

Vlorë (93 km S from epicenter)
na caven karin kta termetet😩

Peshkopi (98 km NE from epicenter)
I felt just a little bit

Debre (101 km E from epicenter)
U ndjee shum

(104 km NW from epicenter)
e ndjeva

Rajcë (107 km E from epicenter)
Mu qi kurva

Kastrat (109 km N from epicenter)
A

Struga (110 km E from epicenter)
lujti pak

Orikum (111 km S from epicenter)
Thx god I’ve escaped from Durres here in Vlore are giving stationary hotel all free

(116 km NW from epicenter)
Zot na ruaj

Udenisht (116 km E from epicenter)
Bejini report ketij maskarait qe thote qe ka 200 te vdekur. Je i mallkuar o legen.

Pogradec (120 km SE from epicenter)
Scare

Memaliaj (120 km SE from epicenter)
Shit

(123 km NW from epicenter)
I felt light shake.. Montenegro

Tërthore (125 km NE from epicenter)
Nuk u ndje

Korçë (143 km SE from epicenter)
Pfff ndihmoii banoret e dursit o zott❤️🤦😱😱😫😫

Korce (143 km SE from epicenter)
😭😭

Ersekë (157 km SE from epicenter)
No

Skopje (189 km NE from epicenter)
Siptare Gace pune govnata

Prishtinë (212 km NE from epicenter)
u ndje edhe kosove
close